Gaziantep 1 Şubesi
928 | | | 16-08-2018
Emperyalizme Teslim Olmayacağız
Ahmet GÖK

Emperyalizme Teslim Olmayacağız

 
Kıymetli dava arkadaşlarım,
Son Dönemde bir Amerikan ajanını bahane ederek ülkemize apaçık bir ekonomik saldırı yapıldığını görüyoruz. Biz Gezi’deki meselenin ağaç meselesi olmadığını bildiğimiz gibi buradaki meselenin de rahip Brunson meselesi olmadığını biliyoruz. Buradaki asıl mesele Tam Bağımsız, Büyük ve Güçlü bir Türkiye’den duyulan rahatsızlıktır.
 
Dünyanın egemen emperyalist güçleri düne kadar önlerinde el pençe divan duran Türkiye’nin siyasi, askeri ve ekonomik olarak güçlenmesini ve öz güvenli duruşuyla sadece kendi coğrafyasının değil neredeyse tüm dünya mazlumlarının umudu olmasını içlerine sindiremiyorlar. Ve bize diz çöktürmeye, zincir vurmaya çalışıyorlar. 
 
Bizi FETÖ ve benzeri gayrı meşru evlatları olan Terör örgütleri ile hizaya getirmeye çalışan ve yenilen; Gezi olaylarında, 17 – 25 Aralık’ta, 15 Temmuz Darbe ve İşgal Girişiminde hüsrana uğrayan ABD ve Siyonist Emperyalist İşbirlikçileri bu sefer maşaları bırakıp bizzat kendileri sahneye çıkmış ve ülkemize döviz kurları üzerinden ekonomik bir saldırı başlatmış durumdalar. 
 
Türkiye'nin milli ve yerli politikalar uygulamasını istemeyen ABD ve emperyalist, siyonist işbirlikçileri dört bir koldan ekonomimize saldırmakta ve Türkiye'ye boyun eğdirmeye çalışmaktalar.
 
ABD, kendi içindeki krizi gizlemek için birçok devlete savaş açmış durumda. Öte yandan, geçen yüzyıl ortasında Amerikan hegemonyasını sağlamak için sahaya sürülen bütün kavramlar ve bu kavramların kurumsal yapılarının güvenirliliği bitmiş durumda. Buna karşılık dünyanın birçok yerinde yeni arayışlar, bağımsız politikalar geliştirilmeye çalışılıyor. Yani; küresel emperyalist ABD’nin gerek ekonomik anlamda gerekse siyasi anlamda kendi içinde yaşadığı krizler, bir boşluk oluştururken, dünyada her devlet yeni ittifaklar oluşturmak için çabalamakta. Bu durum yeni bir dünyanın habercisidir. Ve bu yeni dünyanın kurulması noktasında gerek tarihi derinliği ile gerekse de geniş bir coğrafyaya hitap etmesi münasebetiyle, Türkiye’ye büyük görevler düşmektedir. Nitekim son yıllarda atılan adımlar bizim umutlarımızı arttırırken, emperyalizmin agresifleşmesine hatta son olayda gördüğümüz gibi çıldırmasına neden olmaktadır. 
 
Emperyalizm kendisine boyun eğmemizi istiyor ve eğer başımızı eğersek, geçmişte olduğu gibi tasmayı takacaklar. Bu yüzden asla boyun eğmemeli, ülke yöneticilerimizin dik duruşuna devam etmelerini desteklemeli ve malımızla, canımızla her zaman ülkemizin, devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu göstermemiz gereken bir zamanı yaşıyoruz.
 
Tam burada Üç kesime çağrıda bulunmak istiyorum.
 
Birincisi ülke ve dünya kamuoyuna.
İkincisi başta Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet yetkililerine.
Üçüncüsü de Dünyanın baş belası ABD ve Onun nezdinde bize diz çöktürmeye çalışan, bize zincir vurmaya çalışan tüm çılgınlara.
 
Ülke ve Dünya Kamuoyuna artık uyanın diyorum. Mc Donalds’da yada Burger King’de, Yada Pizza Hot veya KFC’de oturup, bir elinde Coca Cola diğer elinde Marlboro varken İ-Phone telefonundan “Kahrolsun Amerika” diye twit atan anti emperyalist kardeşlerime sesleniyorum. Artık uyanın ve ABD MALLARINA BOYKOT UYGULAMAYA DERHAL BAŞLAYIN.  Her ithal ürünün bir alternatifi mutlaka vardır. Buradan tüm halkımızı bundan sonra her alanda yerli malı kullanmaya davet ediyorum. Türk’ü Kürt’ü Arabıyla, Sağcısı, solcusu, alevisi, sünnisiyle tüm etnik ve dini gruplarıyla bu ülkenin tüm unsurlarına birlik ve beraberlik içinde emperyalizme ve siyonizme karşı mücadele etme çağrısında bulunuyorum. Birlik ve beraberlik içinde olursak aşamayacağımız hiçbir engel, yenemeyeceğimiz hiçbir güç yoktur. Tam burada 1,5 milyarlık İslam âlemini ve İnsanlık onurunu kaybetmemiş KATAR gibi tüm ülkelerin yöneticilerini saldırganlıkta sınır tanımayan, insanlığın baş belası ABD’den kurtulmak için acilen Türkiye’nin yanında saf tutmaya davet ediyorum.
 
Başta Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet yetkililerimize öncelikle Emperyalizme karşı dik durdukları için teşekkür ediyorum. ABD’nin iki bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ve Süleyman Soylu’ya karşı başlattığı ve daha sonra Türk mallarına uyguladığı yaptırımlara karşılık yetkililerimizin mütekabiliyet esaslarını gözeterek ABD’li bakanlara ve ABD mallarına uygulamaya başladığı yaptırımları sonuna kadar destekliyorum. Bunun ötesinde yetkililerden halkımıza ABD mallarını ve bunların alternatifi olan Türk mallarını liste halinde yayınlamasını halkımız adına arz ve talep ediyorum.
 
Türkiye genelinde tüm belediyelerimizin sosyal tesisleri, Üniversiteler, okullar ve askeri sosyal tesisler, orduevleri vs. başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Coca Cola ve benzeri Amerikan ürünleri yerine Türk malı, yerli ürünler kullanılmalıdır. Gaziantep’teki Belediyelerimizin bu yöndeki girişimlerini doğru buluyor ve destekliyorum. Diğer tüm devlet ve sivil teşekküllerden de aynı duyarlılığı bekliyorum.
 
Yetkililerden Dünya ticaretinde Ülkelerin kendi para birimleri ile ticaret yapmasının ve dolara bağımlılığın son bulmasının önündeki engelleri kaldırmak için girişimde bulunulmasını talep ediyorum.
 
Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Cuma namazlarında ve bayram namazında bu konuyu işleyip ABD ürünlerine Boykot ve Yerli Malı kullanımına teşvik noktasında inisiyatif almasını talep ediyorum.
 
Türkiye Cumhuriyetinde yaşayıp evini dükkânını dolar ile kiraya verenlere sesleniyor ve bu hatadan derhal dönmelerini rica ediyorum. Yetkililerden de bu hususta önlem almalarını bekliyorum.
 
Kredi kartlarının ödeme sisteminden kaynaklı olarak bizim kendi kredi kartlarımızdan bile ABD’ye pay gittiğini ve bu hususta yetkililerin en azından yurt içinde kullanılan kredi kartları ile ilgili ABD’ye pay gitmesini engelleyecek bir düzenleme yapmasını arz ve talep ediyorum.
 
Üçüncü ve son çağrım ise Emperyalist ABD ve Siyonist işbirlikçilerine;
 
Eceli gelen köpek durumuna düşmeyin, Aklınızı başınıza alın, 
 
Girdiğiniz bu yanlış yoldan dönün diyorum. Türkiye, Öldürseniz Şehadet, Sürgün etseniz hicret, hapsetseniz halvettir diyen ve insan bir kez doğar ve bir kez ölürse o da Allah cc. için olmalı diyen ve bu şuurla ölümü öldüren yiğitlerin harman olduğu bir coğrafyadır. Bunu 15 Temmuzda anlamadınız mı? Hangi Çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım diyen ve vatanı için tankların altına girip gözünü kırpmadan canını feda eden şehit evlatlarına 3 kuruşluk dolarınızla boyun eğdiremezsiniz. Ölümü şehadetle öldüren bu millete asla diz çöktüremezsiniz. Buradan milletimiz adına tüm dünyaya ilan ediyorum: Emperyalizme ve işbirlikçilerine Asla boyun eğmeyeceğiz. Canımızla, kanımızla mücadele edeceğiz ve emperyalist, Siyonist köpeklerin ülkemizde hakim olmasına asla müsaade etmeyeceğiz.
 
Bütün bunlardan hareketle; emperyalizmin yaşadığı krizin oluşturacağı muhtemel yıkıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün olumsuzluklara, bütün saldırılara rağmen adım adım hayata geçirdiğimiz “Yeni, Büyük, Güçlü Türkiye” idealinin tam anlamıyla tecellisinin sağlanmasının tek yolu toplumsal birlik ve beraberliğimizi koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir.
 
Güçlü ve Büyük Türkiye idealini kendisine misyon edinmiş bir teşkilatın başkanı olarak, teşkilatım adına küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükümetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyorum.
 
YAŞASIN BAĞIMSIZLIK...
YAŞASIN MİLLİ EKONOMİ...
YAŞASIN ÜMMETİN ve DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDU OLAN GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE...
 
 
Ahmet GÖK
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı
Tüm Yazılar
1 Emperyalizme Teslim Olmayacağız
2 Zeytindalı Operasyonu
3 FİRAVUN MU KAZANACAK MUSA MI?
4 BİR GEZİ MASALI
5 Umre İzlenimlerim: Kabe Ağlıyordu
6 Anlaşılan Bu Ülkenin ne Bakanları ne de Başbakanı Eğitim-Bir-Sen’i ve Memur Sen’i Yeterince Tanıyamamış.
7 HER FİRAVUN’UN BİR MUSA’SI VARDIR
8 Hangi Millet Adına
9 Sivil Toplum ve Sendika