Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi Şehitkamil İlçesi 2. Grup İşyeri Temsilciler Eğitimi Toplantısı


329 | 06.11.2019
| |

Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi Şehitkamil İlçesi 2. Grup İşyeri Temsilciler Eğitimi Toplantısı

 

 

                   Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi Şehitkamil İlçesi 2. Grup İşyeri Temsilciler Eğitimi Toplantısı yapıldı. Toplantı Sendikada çok amaçlı salonda öğlen yemeği programıyla başladı ve  daha  sonra Mehmet Akif İnan konferans salonuna geçildi. Buradaki eğitim programı Şehitkamil  temsilcimiz Nurullah TEKATAŞ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci videosu izlendi. Ardından kürsüye çıkan Şube Başkanı Ahmet GÖK;

 

Bu Teşkilat Ümmetin Gözbebeği Bir Teşkilattır.

                 Kıymetli dava arkadaşlarım hepinizi geçen hafta kaybettiğimiz Kudüs şairimiz merhum Nuri PAKDİL’in selamı olan “Anti emperyalist, anti kapitalist, anti sosyalist, anti nazizst ve anti firavunist bir bilinçle selamlıyorum.”

 

                Bu gün işyeri temsilciler toplantımızın beşinci kısmını, Şehitkamil bölgesi işyeri temsilcileri toplantımızın ikincisini düzenliyoruz.

                Öncelikle sizlere bu binada yapmış olduğumuz  faaliyetlerimizden bahsetmek istiyorum.  Üyelerimize yönelik İngilizce  kursumuz, Arapça kursumuz ve Kur'an-ı Kerim kursumuz devam ediyor. Yine üniversiteye hazırlanan ve üniversiteyi kazanmış olan öğrencilerimize yönelik tarih okumaları olan “Ecdadın İzinde Yürüyoruz” programımız her cumartesi yapılıyor.  Bir Bilenle Bilge Nesil projemiz devam ediyor.  Rehberlik komisyonumuzun yapmış olduğu madde bağımlılığına karşı programlar devam ediyor. Kadına yönelik şiddetle ilgili bir çalıştayımız var. İhmal istismar ve sosyal medya kullanımına yönelik çalışmalarımız yapılıyor.  Üyelerimize yönelik bir yüzme kursu açma planımız son aşamada.  AGD ile beraber yürüttüğümüz Siyer-i Nebi programımız devam ediyor. Yine  üyelerimize yönelik birçok alanda birçok çalışmayı birlikte bu binamızda yürütmeye devam ediyoruz ve edeceğiz inşallah.

               Sendikacılığı biz sadece sosyal, ekonomik ve hukuksal haklar  alanında değil aynı zamanda hizmet sendikacılığı da yapıyoruz. Üyelerimizin kişisel gelişimi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.  Aynı zamanda davamızın bize yüklemiş olduğu misyonu yerine getirmek için çalışmalar yürütüyoruz.

              Ben her zaman ifade ediyorum, bizim Kutlu bir davamız var ve bu Kutlu dava  toplu sözleşme masalarına sığmayacak kadar büyük bir davadır.

        Bizim davamız İla-yı Kelimetullah davasıdır. Bizim davamız ittihad-ı İslam davasıdır. Bizim davamız birlik,  beraberlik ve kardeşlik davasıdır.

              Bizi sağcı-solcu diye birbirimize düşürdüler. Bizi alevi-sünni diye birbirimize düşürdüler. Şimdi de pkk belasını başımıza salmışlar,  buradan bir Kürt-Türk kavgası çıkartma peşindeler ama başaramayacaklar.   Geçenlerde gördünüz Trump'ın attığı tweet’i; Kürtlerle Türkler bin yıldır düşmandır diyor. Ben bunun açıklamasına karşı bir açıklama yapmıştım ve demiştim ki; “Erbakan Hoca Böyle zamanlarda derdi ki, “hadi oradan, hadi oradan.”  Ben de diyorum ki, Hadi oradan.” Kürtlerle Türkler 1000 yıldır kardeştir. Trump gönlünden geçeni söylüyor ama nafile.

              Bu bölgedeki Kürtler Türkler Araplar birbirine düşman olsun isteniliyor.  Alparslan'ın ordusundaki Kürtleri nereye oturtacaksın.  Selahattin Eyyubi'nin ordusundaki Türkmenleri nereye koyacağız. Biz ne zaman  birlik olmuşsak gitmişiz Selahattin-i  Eyyubi ile Kudüs'ü fethetmişiz,  Alparslan ile Anadolu'nun kapısını İslam'a açmışız , Fatih Sultan Mehmet ile çağ açıp,  çağ kapatmışız.

             Dolayısıyla bizim ihtiyacımız olan şey nedir; birlik ve beraberliktir. Biz bunun şuurunda olan bir teşkilatız.  Peki Türkiye'de bu birlik ve beraberliği kim sağlayacak.  Bugün Gaziantep'te 25000 üyesi olan bir teşkilatız.  Türkiye genelinde 1100000 sayısına  ulaşmış bir teşkilatız.  Dolayısıyla bu memleketin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin mayası biziz ve bu ülke için kim var denildiğinde biz hiçbir zaman sağımıza solumuza bakmamış,  hemen meydan yerine çıkmış ve “BEN VARIM” demişizdir. Biz böyle bir teşkilatız.  Bu teşkilat ümmetin gözbebeği bir teşkilattır.

        Son günlerde Rotary kulüplerinin okullara girmesiyle ilgili de konuşan Gök,  Rotary, ne  okulla yaklaşmalı  ne de Rotaryliler çocuklarla yakınlaşmalıdır” dedi.

                     Bütün ümmetin umudu Türkiye, Türkiye'nin en büyük Sivil Toplum Örgütü de biziz. Sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en büyük Sivil Toplum örgütüyüz çok şükür, dedi.

                                                                                                                               Ahmet GÖK

                                                                             Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı

şehitkamil şura
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top