Mavikent Anadolu Lisesi Müdürü Ercan BAHADIR 'a Geçmiş Olsun Ziyareti


530 | 17.10.2019
| |

Mavikent Anadolu Lisesi Müdürü Ercan BAHADIR’a Geçmiş Olsun Ziyareti

Değerli meslektaşlarım değerli dava arkadaşlarım burada bugün maalesef kötü bir olaydan dolayı beraberiz. Saldırıya uğrayan müdürümüz Ercan BAHADIR’ın saldırıya uğradığı ilk dakikalardan itibaren yanında olduk, hastanede ziyaretini yaptık, okulunu ziyaret ederek yanında olduk ve eğitim çalışanlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bilmesini istedik.

Şu anda ülkemizin en çok ihtiyacı olan bir şey, birlik ve beraberlik içerisinde olmamızdır. Daha iki gün önce Suriye sınırımızda Barış Pınarı Harekatı’nda görevli olan kardeşlerimizi ziyaret ederek harekâta bizzat şahitlik ettik. Ben öncelikle tüm  şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ordumuza her daim zaferler ihsan etsin inşallah.

 Ülkemizde son zamanlarda bir şiddet furyasıdır almış başını gidiyor. Bu bazen kadına şiddet bazen sağlık çalışanlarımıza şiddet ve bazen de eğitimciye şiddet şeklinde oluyor. Ne yazıktır ki bunların bana göre en acı olanı da bir öğretmene, bir eğitimciye yapılan şiddettir.  Bir insan kendisinin talim ve terbiyesinden sorumlu olan kişiye saldırıyor ve el kaldırıyorsa bu anne ve babasına el kaldırmayla eşdeğerdir.  Bir ülkede şiddet eğitimciye ve öğretmene kadar uzanıyorsa toplumun ayağının altındaki hala kayıyor demektir.  Yetkililerin bir an önce bu konuyla ilgili tedbir alması gerekir.

Biz Eğitim-Bir-Sen olarak çeşitli zamanlarda bunu haykırdık ve haykırmaya da devam ediyoruz. Eğitimciye şiddetle önlemeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.  Temennimiz odur ki bir an önce öğretmenlik meslek kanununa öğretmenin layık olduğu maddeler eklenir.  Özellikle eğitimciye şiddetle ilgili yasal düzenlemeler an önce alınır ve bizler böyle menfur olaylarla bir daha karşı karşıya kalmayız inşallah diyorum.

Ben tekrar okul müdürümüz nezdinde tüm öğretmen arkadaşlarıma, tüm eğitim çalışanlarına geçmiş olsun diyorum.  İnşallah daha güzel olayları anmak için bir arada bulunuyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah.

 

                                                                                                         Ahmet GÖK

                                                                     Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top