Diyarbakır' daki Annelere Destek İçin Oradaydık...


375 | 23.09.2019
| |

Değerli basın mensupları; Bu gün Diyarbakır'a gelerek günlerdir pkk terör örgütü tarafından kaçırılan,  kandırılıp dağa götürülen çocukları için göz yaşı döken anaların dertleriyle dertlenmek, onlara destek vererek tüm Gaziantep ve tüm Türkiye'nin yanlarında oldukları mesajını vermek istedik. Öncelikle terör örgütlerinin ne olduklarını anlamak için destekçilerinin kim olduğuna bakmak lazım. Dünyayı yöneten Emperyalist güçler sömürü düzenleri devam etsin diye dünyanın bir çok yerinde fitne çıkarır ve kardeş kavgaları başlatırlar. Bunu da kendilerine uşaklık eden terör örgütleri eliyle yaparlar. İşte Pkk bu terör örgütlerinden sadece biridir. Diğer tüm terör örgütleri de aynı şekilde Emperyalist devletlere hizmet etmek için kurulmuştur.

Yıllardır kanayan yaramız olan Pkk terör örgütünün bölge halkına verdiği zararı anlamak için burada göz yaşı döken analara bakmak yeter aslında. Bu annelerin feryadından çıkarılacak sonuç şudur: Marksist, Leninist bir örgüt olan Pkk, müslüman Kürt halkını temsil edemez. Buradan bunu anlıyoruz ve biz birlik ve beraberlik içinde olursak bütün Anadolu'ya ve bütün dünyaya barışı getirebiliriz inşallah. Buradaki olay buna vesile olacak diye düşünüyorum. Şu anda görüyorsunuz Filistin kan ağlıyor, Doğu Türkistan kan ağlıyor, Arakan kan ağlıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin mazlumlar var. Bunları kurtarmanın çaresi Selahaddin-i Eyyubi gibi olmaktır, Fatih Sultan Mehmet Han gibi olmaktır.

Dolayısıyla burada Selahaddin-i Eyyubi'nin torunlarına ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunları birbirine düşmek değil, tek yumruk olmak yaraşır. Bunun vakti geldi inşallah. Buradaki anaların gözyaşları buna vesile olur inşallah diyorum.

Öncelikle bu analar inşallah kendi evlatlarına kavuşurlar. Kendi evlatlarını bekleyen diğer analar da bu vesile ile çocuklarına kavuşurlar ve buradan bir birlik, beraberlik ve kardeşlik doğar.  Bu kardeşlik ortamı bütün Türkiye’yi sarar ve daha sonra da bütün dünyaya yeniden barış ve huzur getirecek Yeni, büyük Türkiye’yi hep birlikte kurarız inşallah.

Gaziantep'ten biz bunu haykırmak için geldik. Bu vesileyle ben buradaki anaları hem tebrik ediyorum hem de ne kadar büyük bir iş yaptıklarını söylemek istiyorum. Allah onlardan razı olsun.  İnşallah evlatlarının kurtulduğu günleri görürüz diyor, tüm Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar adına hepinize teşekkür ediyorum.

 

                                                                                                                                             Ahmet GÖK

                                                                                                              Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Adına

                                                                                                    Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı

diyarbakır
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top